Dopisy Otce Vánoc (plátěný hřbet)

J. R. R. Tolkien

Koupit
1.698,-

Tuto půvabnou knihu jsme pro vás mimo běžné vydání připravili také v limitované edici 175 kusů s plátěným hřbetem a ve speciálním boxu s plátěným potahem. Každá kniha je číslována na předsádce. 

Vánoční dopisy svým dětem psal J. R. R. Tolkien od roku 1920, kdy byly jeho prvorozenému synkovi Johnovi právě tři roky, do roku 1943, kdy bylo jeho nejmladšímu dítěti, dceři Priscille, čtrnáct let. V roli Otce Vánoc jim každoročně sděloval, že dostal jejich dopisy se seznamem vánočních přání, a vyprávěl o událostech na severním pólu; o vánočních přípravách, o svých pomocnících, o vítězných bojích se skřety. Svoje líčení obvykle doprovázel kresbami, do jeho dopisů čas od času zasahoval jeho hlavní pomocník Lední medvěd či tajemník elf Ilbereth. Díky půvabným kresbám, vtipu, i motivům, které připomenou Tolkienovy romány, jsou Dopisy Otce Vánoc víc než jen soukromým dokumentem rodinného života. Poprvé vyšly v omezeném výběru nedlouho po Tolkienově smrti; z této edice vychází i první české vydání z roku 1994 (Dopisy Děda Mráze). Pro vydání v Argu už byla k dispozici nová edice, přinášející faksimile a přepisy víceméně všech dopisů a ilustrací. Toto půvabné dílko se tak poprvé dostává k českým čtenářům v úplnosti.

Kniha prozatím není skladem. O termínu dodání vás budeme informovat e-mailem. Zasíláme na Slovensko. Knihy budou k dispozici pro osobní odběr či zaslání na dobírku. Platby na místě přijímáme pouze v hotovosti.

Na fotkách je prozatimní maketa boxu, na kterém ve finální verzi naleznete ještě ražbu a speciální vánoční známku!